W ostatnim tygodniu wielkie emocje we włoskiej piłce związane były ze sprawami pozaboiskowymi, a w zasadzie z jedną sprawą – nowym logo zaprezentowanym przez Juventus Turyn. Nowe logo zacznie obowiązywać od przyszłego sezonu i ogłoszenie to było niczym grom z jasnego nieba głównie dla fanów Starej Damy.
Brak poszanowania dla tradycji
Nowe logo jest niezwykle uproszczone i może wygląda estetycznie, ale przecież nie to jest w futbolu najważniejsze. Kibice są oburzeni i protestują, gdyż nowe logo nie ma nic wspólnego z tradycją jednego z najbardziej utytułowanych klubów na Półwyspie Apenińskim. W świecie piłki, gdzie w ostatnich latach coraz bardziej rządzi pieniądz, niektóre wartości powinny być nienaruszalne i niezmienne. Jedną z tych wartości jest bez wątpienia logo.

Jak zmieniało się logo Juventusu na przestrzeni lat
A jak sprawę komentują władze Juventusu? Prezydent klubu, Andrea Agnelli, stwierdził że nowe logo wzmocni poczucie przynależności do klubu i będzie symbolem stylu życia Juventusu. Ciężko znaleźć kibiców Bianconerich, którzy mają podobne zdanie. Dla nich nowe logo to zerwanie z wieloletnią i piękną tradycją Starej Damy.
Prezydent Agnelli przyznał, że przez rok analizowano rynek i starano się odczytać jego zapotrzebowanie. Ma ono stanowić spojrzenie w przyszłość i być bezkompromisowym oraz odważnym rozwiązaniem.

Części składowe nowego loga: tarcza + biało-czarne pasy + litera „J”
Bezkompromisowe i odważne na pewno jest, ale nie w taki sposób, w jaki oczekiwaliby tego fani Starej Damy. W przeszłości Juventus zmieniał już wielokrotnie logo (obecne obowiązuje od 2005 roku), ale żadna zmiana nie była aż tak znacząca i żadna nie wzbudziła takich kontrowersji.
W sieci pojawiło się kilka ciekawych, fanowskich propozycji herbu zawierającego nowy logotyp, które naszym zdaniem biją na głowę oficjalne logo (dodajemy poniżej). A co Wy o tym wszystkim myślicie?

Fanowski projekt herbu Juventusu
Wplyw na przebieg spotkan ma juz nierzadko pieciu sedziow, gra toczy sie na stadionach zakutych w coraz bardziej futurystyczne bryly, a rozowe buty i trykoty pilkarzy przestaly rodzic salwy smiechu, do dzis nie wiem czemu. Jesli juz wladze klubow zatrudniaja projektantow, ktorzy tykaja sie tradycyjnych strojow czy logo, to czemu w Juventusie postawiono na cos takiego?