Buty piłkarskie Under Armour Speedform

Na pewno niewielu z Was kojarzy korki tego amerykańskiego producenta, który w Polsce jest znany przede wszystkim z butów i odzieży treningowej, którą najczęściej można zaobserwować na siłowni – w tym miejscu roi się od ubrań oznaczonych charakterystycznym znaczkiem tej firmy. Firma Under Armour produkuje także korki piłkarskie, a biorąc pod uwagę, że gra w nich kupiony przez Manchesteru United za 25 mln funtów Memphis Depay, który jest typowany na następce samego Cristiano Ronaldo – postanowiliśmy się przyjrzeć im bliżej.

Na pierwszym treningu Czerwonych Diabłów skrzydłowy reprezentacji Holandii pojawił się w czarnych korkach Under Armour Speedform, a poniżej możecie zobaczyć, jak się w nich prezentował.

Memphis Depay w korkach Under Armour Speedform podczas pierwszego treningu Czerwonych Diabłów, for. manutd.com

Budowa butów Under Armour Speedform

Cholewka butów piłkarskich Under Armour w których póki co trenuje Memphis Depay została wykonana z nowoczesnej, syntetycznej mikrofibry, która nosi nazwę „Wallaroo”. Jest to materiał przypominający z wyglądu i dotyku skórę naturalną, oraz zachowuje jej najlepsze cechy, czyli jest bardzo trwały i nie wchłania wody, a do tego jest bardzo lekki (buty ważą około 200 gram). W konstrukcji spodu butów zastosowano płytę PEBAX z poliuretanowymi korkami zapewniającymi odpowiednią przyczepność podczas szybkiego startu.

Tak wygląda cholewka i podeszwa korków Under Armour Speedform w czarnej kolorystyce

Bardzo ciekawa jest budowa wewnątrz buta, a dokładnie chodzi o standardową wkładkę występującą w każdym bucie, której w  korkach Under Armour Speedform nie ma. Wkładka jest wbudowana w resztę wyściółki tworząc jednolite wnętrze buta.

Na zdjęciu widać dokładnie jak wygląda jednolite wnętrze butów bez standardowej wkładki

Gdzie kupić Under Armour Speedform?

Korki amerykańskiej firmy nie są popularne w Polsce, stąd też bardzo ciężko znaleźć je nawet w ofercie polskich sklepów internetowych. Jeśli komuś zależy na zakupie korków Under Armour Speedform, to można je zamówić za granicą np. tutaj za około 840 zł.

Zdjęcia butów pochodzą ze stron: footyheadlines.com, sneakermob.com i 365.worldsoccershop.com
Podziel się ze znajomymi....Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Skomentuj.